Мексико срази Уругвай с голове в края

Отборът на Мексико се наложи над Уругвай с 3:1 в двубой от група С на Копа Америка. Срещата се игра на стадион „Юнивърсити ъф Финикс Стейдиъм“ в Глендейл, Аризона.

Първото попадение падна още в четвъртата минута - Алваро Перейра насочи топката с глава в собствената си врата и това даде преднина на мексиканците. Халфът на Уругвай Матиас Вечино получи втори жълт картон в 45-ата минута, а "ацтеките" също останаха с десет човека на терена в 73-ата, когато бе изгонен Андрес Гуардадо.

Малко след това Диего Годин с глава прониза неспасяемо мрежата на мексиканската врата и изравни резултата. Ветеранът Рафаел Марекс отново даде преднина на "ацтеките" в 85-ата минута, а в допълнителното време Ектор Ерера затвърди победата им.

В другия мач от групата Венецуела победи Ямайка с 1:0. Победното попадение отбеляза Хосеф Мартинес в 15-ата минута.