Мексико и Уругвай ще спорят във финала на Световното за юнощи до 17г.

снимка: ройтерс

Отборите на Мексико и Уругвай ще спорят във финала на световното първенство за юноши до 17 години. Уругвайците се справиха с категоричното 3:0 над Бразилия в полуфиналите. Домакините от Мексико пък надиграха друг гигант - Германия с драматичното 3:2.

Младите уругвайци изобщо не се стреснаха от своите съперници. Още в 20-та минута Мартинес изведе "урусите" напред в резултата след гол от дузпа. Хуан Мартин бе точен за 2:0 в 72-ата, докато Мендес оформи крайното 3:0 в продължението на мача.

Срещата между Мексико и Германия предложи много емоции на феновете. Домакините откриха резултата още във 2-та минута с попадение на Хулио Гомес. Семед Йесил изравни за Бундестима в 10-та минута.

Емре покачи на 2:1 за германците. Мексико стигна до изравняването с попадение на Хорхе Есперикуета за 2:2 в 76-та минута. Така се стигна до последната минута, когато след страхотно изпълнение със задна ножица на Хулио Гомес Мексико стигна до победата.

Така отборите на Мексико и Уругвай ще спорят за трофея, докато Бразилия и Германия ще играят за трето място.