Мексиканец празнува 25 години от гол срещу България

Бившият мексикански футболист Мануел Негрете отпразнува четвърт век от отбелязването на един от най-красивите голове в историята на световните първенства, информира "24 часа".

Попадението с извънземна странична ножица след двойно подаване с Хавиер Агире бе в 34-ата минута на първия 1/8-финал на световното в Мексико срещу България със старши треньор Иван Вуцов. Мачът завърши 2:0, като втория гол вкара Раул Сервин в 61-ата минута.

Това бе и първото участие на нашите в мач от преките елиминации на световни финали. Осем години по-късно дойде и триумфът в САЩ, където Пеневата чета завърши на четвърто място.

Негрете отпразнува "сребърната си сватба" с най-красивия гол в тесен кръг от трима тогавашни съотборници. Подарена му беше торта макет на попадението. То обаче донесе на мексиканците и така нареченото "проклятие на 1/8-финала", защото оттогава наследниците на ацтеките не са успявали да се наредят между осемте най-силни отбора на световно първенство.