Мечтата на Тийм в Лондон оживя

Доминик Тийм записа първа победа през седмицата в Лондон, налагайки се над резервата Пабло Кареньо Буста с 6-3 3-6 6-4 в мач от група „Пийт Сампрас“. Така австриецът ще играе срещу Давид Гофен, като цената ще е място на 1/2-финалите.

Световният №4 първи постави под напрежение подаването на съперника, когато в петия гейм поведе 40-30, а друг шанс не му трябваше, за да пробие – 3-2. Доминик сервираше за затвърждаване и отпусна само точка.

При 3-5 Буста подаваше за оставане в частта и неутрализира сетбол, за да се добре до дюс, но впоследствие отново бе пробит – 3-6.

Испанецът удържа втория гейм, в който заличи брейкбол, откривайки сметката си във втория сет – 1-1. В следващата част Тийм се изправи пред брейкбол, но не успя да се спаси – 1-2.

Така Буста сервираше за затвърждаване и изостана 15-40, като спаси първата опасност, а на втората опонентът му изкара бекхенд в аут – дюс. Световният №10 срещна още трудности, но затвърди – 3-1.   Бекхендът на Тийм произвеждаше все повече грешки, а Доминик почти не защитаваше втория си сервис, което създаде предпоставка опонентът му да заиграе още по-добре. В деветия гейм австриецът изостана 30-40 и на сетбола се пропука – 3-6.

busta

Тийм тръгна с брейк в решителния сет, след което затвърди – 2-0, пише tenniskafe. В петия гейм при 40-40 австриецът намери добър ъгъл от форхенд по късия диагонал и стигна до топка за двоен брейк но опонентът му извади частта – 3-2.

Кареньо Буста направи рибрейк за 3-3, после покачи на 4-3 след четири отразени брейкбола. В деветия гейм обаче Доминик проби и при 5-4 сервираше за победата, успявайки да я постигне – 6-4.