Майнц натупа осиротелия в атака Фрайбург

Майнц 05 вкара три гола в първите 17 минути за победа с 3:1 над отбора на Фрайбург в среща от 19-ия кръг на германското първенство по футбол.

Ерик Максим Чупо-Мотинг изведе Майнц напред в третата минута, а секунди по-късно Фалу Диане от Фрайбург беше изгонен за грубо нарушение срещу Адам Салай. Еуген Полански вкара от последвалата дузпа, а Чупо-Мотинг оформи крайното 3:1 с удар в долния ляв ъгъл на вратата, информира БТА.

Фрайбург се опита да отговори на удара, но големите проблеми в атака дадоха резултат. При отсъствието на напусналия Папис Сисе и играещия за Мали в купата на Африка - Гара Дембеле, гостите стигнаха само до един гол, дело на Павел Кърмаш в 68-та минута на мача.

Загубата остави Фрайбург на последно място в класирането с актив от едва 16 точки, а Майнц е 12-и с пет точки преднина.