Майкъл Уайт се класира за полуфиналите

снимка: Guliver/Getty Images

Майкъл Уайт ще играе на полуфиналите на снукър турнира PTC Victoria Bulgaria Open, след като победи белгиеца Лука Бресел с 4:2 фрейма.

Първият фрейм се разви по прекрасен начин за Уайт, който успя да го спечели със само една точкова серия – 81 пункта за уелсеца и бързо излизане напред в резултата.

Втората част отново се разви по вкуса на Уайт, който първо успя да вземе преднина от 4 точки, а после направи и страхотно построен брейк от 89 пункта, който дойде след грешка на Бресел.

Белгиецът обаче отвърна на удара в следващия фрейм, когато първо поведе с брейк от 14 точки, а после направи точкова серия от 78, включваща невероятен кросдабъл в средния джоб.

Бресел успя да изравни резултата в четвъртата част, когато започна с 35 точки в три брейка, но и двамата състезатели допускаха лесни грешки. Уайт направи серия от 28 точки, но сбърка лесна Синя и позволи на Бресел да вземе фрейма с 60:34.

Белгиецът продължи с грешките и през петия фрейм, когато позволи на Уайт да направи брейк от 62 точки. Въпреки че Бресел успя да запише 22 пункта на сметката си, уелсецът затвори фрейма с 67:22. Последният фрейм бе и този с най-много грешки.

След бавно начало, в което двамата играчи не можеха да се възползват от противниковите грешки, Уайт успя да запише последователно брейкове от 23 и 58 точки, които му донесоха победата в мача и класирането на полуфинал, където ще срещне Шон Мърфи.