Майк Санторели донесе победата на Ванкувър над Сейнт Луис

Майк Санторели вкара победния гол за Ванкувър при успеха като домакин с 2:1 над лидера в Централната дивизия Сейнт Луис в среща от редовния сезон в първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Вратарят на домакините Еди Лак направи 29 спасявания, а Зак Далп също бе точен за победителите. За Сейнт Луис се разписа Алекс Пиетранджело.

Михаел Грабнер бе точен в 1:46 минута на продължението и донесе победата на Ню Йорк Айлендърс над Колорадо като гост с 2:1. Това бе шести пореден успех за Айлендърс като гост. Нейтън МакКинън даде аванс на домакините, но Брок Нелсън изравни в началото на третата част.

Вашингтон се наложи над гостуващия Торонто с 3:2 с победен гол на Джоел Уорд. Алекс Овечкин записа попадение и асистенция, а Никлас Бекстрьом се разписа. Джеймс ван Рисмдайк и Фил Кесъл се отличиха с гол и асистенция за Торонто, посочва БТА.

Кълъмбъс спечели срещу Каролина с 3:0, а Едмънтън победи Питсбърг с 4:3 след продължение и два гола на Райън-Нюджънт Хопкинс.

Ню Йорк Рейнджърс се наложи над Далас с 3:2 с победно попадение на Рик Неш.