Маями се огъна в Хюстън

Дуайт Хауърд се отличи с "дабъл-дабъл" - 22 точки и 16 борби, а Джеймс Хардън добави 21 точки за победата на Хюстън над Маями със 106:103 в среща от НБА.

Леброн Джеймс този път не бе на обичайната си висота и завърши с 22 точки, само ден след феноменалните 61 точки, които вкара на Шарлот. Преди мача срещу Хюстън Джеймс призна, че е изключително уморен и това очевидно повлия на представянето му.

Дуейн Уейд пък записа 24 точки, но и неговите усилия не бяха достатъчни и Маями претърпя загуба.

Отборът на Индиана допусна едва четвърта загуба у дома този сезон, след като бе надигран с 96:98 от Голдън Стейт. Клей Томпсън завърши с 25 точки, включително кош 0,6 секунди преди сирената, с който донесе успеха на Голдън Стейт, който е първи за тима в Индиана от седем години. Дейвид Уест се отличи с 27 точки за Индиана, но това не бе достатъчно и тимът прекъсна серия от пет поредни победи.

Оклахома Сити постигна трета поредна победа след 125:92 над Филаделфия. Над всички отново бе Кевин Дюрант, който наниза 42 точки за Оклахома. Отлично се представи и Ръсел Уестбрук, направил "трипъл-дабъл" за успеха само за 21 минути - 13 точки, 10 борби и 14 асистенции.

Ню Орлиънс успя да прекъсне черната си серия от осем поредни поражения, след като се наложи като гост над Лос Анджелис Лейкърс със 132:125. Най-полезен за победителите бе Антъни Дейвис с 28 точки и 15 борби, а Ерик Гордън добави 28 точки.

Пау Гасол бе най-полезен за Лейкърс с 29 точки и 12 борби, но "езерняците" допуснаха 40-о поражение в лигата този сезон, като по този начин сложиха край на серията си от девет поредни победи над Ню Орлиънс у дома.