Маями с инфарктна победа, Лейкърс и Клипърс падат в ЛА

Шампионът Маями Хийт постигна драматична победа с 99:98 при домакинството си на Шарлът Бобкетс в мач от редовния сезон на НБА. Така Леброн Джеймс и компания продължиха добрата си серия, като успехът над “рисовете” бе десети пореден за тях в Лигата и 14-ти поред над този им съперник.

В герой за “горещите” се превърна Крис Бош, който реализира серия от 13 поредни точки в последната четвърт, от които три тройки - нещо, което му се случва за първи път в рамките на една част.

Двубоят бе изключително оспорван, като гостите от Шарлът водеха в резултата минута и 20 секунди преди последната сирена, когато тройка на Бош изведе Маями напред с 93:91. Много силната последна четвърт спаси шампионите, като в последните 8 минути на мача те нанизаха цели 34 точки, с които успяха да изтръгнат победата.

Най-полезен за “горещите” бе ЛеБрон Джеймс с 26 точки, Крис Бош добави 22 точки и 9 борби, а другият член на “светата троица” на Маями - Дуейн Уейд се отчете със 17 пункта. За рисовете над всички бе Кемба Уолкър с 27 точки, Джералд Хендерсон вкара 17, а Ал Джеферсън се отличи с дабъл-дабъл от 16 точки и 13 борби.

След тази победа Маями остава на второ място в класирането на Източната конференция на НБА с актив от 14 успеха и 3 поражения.

Лидер на Изток е отборът на Индиана Пейсърс, който тази нощ записа седма поредна и общо 16-а победа със 105:100 при гостуването си на Лос Анджелис Клипърс. Така “пешеходците” остават най-добрия отбор в Лигата с едва 1 загуба до момента.

Баскетболистите на Индиана спечелиха битката под коша и това се оказа ключово за успеха. Най-резултатен бе Пол Джордж, който завърши срещата с 17 точки. Дейвид Уест се включи с дабъл-дабъл от 24 точки и 12 борби, а Рой Хибърт добави 19 пункта и 9 овладени под коша топки.

За домакините от Клипърс 20 точки отбеляза резервата Джамал Крауфорд, а трима баскетболисти приключиха двубоя с двойни показатели - Крис Пол (17 точки и 10 асистенции), Блейк Грифин (16 точки и 12 борби) и ДеАндре Джордан (11 точки и 12 борби), но това се оказа недостатъчно за крайния успех.

Другият отбор от ЛА - Лос Анджелис Лейкърс също претърпя загуба в “Стейпълс Център”. “Езерняците” отстъпиха на Портланд Трейлблейзърс със 114:108 и записаха девето поражение от началото на сезона.

С успеха си пък “пионерите” се изкачиха на първо място в Западната конференция на НБА с актив от 14 успеха и 3 поражения - толкова, колкото има и Сан Антонио Спърс. Лейкърс пък заема незавидната за името и традициите на клуба 12-а позиция със съотношение 9-9.