Маями излъга Клипърс, Лейкърс изненадаха Дуайт

Маями Хийт може и да почна трудно през настоящия сезон, но все пак записа победа тази вечер срещу Лос Анджелис Клипърс със 102:97 у дома.

Интересен факт в срещата е, че "горещите" изковаха победата си над кандидат-шампиона от Западната конференция, докато ЛеБрон Джеймс беше на пейката на старта на четвъртата част.

Тогава Дуейн Уейд собственоръчно се разправи и разби защитната формация на Док Ривърс, а до края на срещата "ножиците" така и не успяха да обърнат срещата. Силно играха и резервите Рей Алън и Крис Андерсън, който за поредна вечер бе в отлична форма в защита.

В края на срещата Блейк Грифин реализира 4 поредни точки, за да върне Клипърс в мача, но нова поредица на Уейд и Алън обезсмисли заключителните секунди.

Именно Д-Уейд беше в основата на успеха, като за 4-и пореден мач се отчете с 20 или повече точки, финиширайки с 29 пункта, както и цели 7 асистенции. Той бе водещ играч в нападение, а ЛеБрон Джеймс игра под нивото си заради контузия в гърба, но пак се отчете с 18 точки.

За Клипърс трима играчи завършиха с дабъл-дабъл - Блейк Грифин се отчете с 27 точки и 14 борби, докато ДеАндре Джордан с 11 и 14. Крис Пол имаше слаба вечер при стрелбата, но все пак и той имаше 11 точки и 12 асистенции.

В първата си среща срещу бившия си тим Лос Анджелис Лейкърс Дуайт Хауърд претърпя нелепо поражение с новия си Хюстън Рокетс, след като Стив Блейк реализира тройка 1.4 секунди преди края за победата на "езерняците" с 99:98.

16-кратните шампиони водеха с цели 14 точки на полувремето, както и през третата част, но Джереми Лин и Джеймс Хардън се разиграха и успяха да обърнат развоя на събитията. В края възпитаниците на Майк Д'Антони се възползваха от тактиката hack-a-Dwight (нарушение срещу Хауърд), която проработи и центърът изпусна 7 точки от фал-линията.

Така се стигна и до заключителните секунди, когато Блейк изстреля прекрасна топка и вкара тройка донесе победа, а след него Патрик Бевърли изпусна.

Хардън завърши с 36 точки - най-много в мача, а Хауърд се отчете с 16 точки и 14 борби, но и това не помогна на "ракетите" да се спасят от загуба, и то у дома. 6-има от Ел Ей завършиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатен бе Джоуди Мийкс - 18 точки.