Матадора е на финал без загубен сет, приземи чудото Циципас

Неудържимият Рафаел Надал е първият финалист на Откритото първенство на Австралия. Световният №2 се наложи с 3:0 сета над сензацията в турнира Стефанос Циципас, в отделните части 6:2, 6:4, 6:0.

Очакванията за епичен сблъсък далеч не се оправдаха. От самото начало на двубоя Надал наложи темпото си на игра и не остави никакъв шанс на младия си опонент.

Два пробива осигуриха на Матадора спечелването на откриващия сет – 6:2. През втората част Циципас успя малко да изравни играта и интригата се запази до 4:4, след което Надал записа брутална серия от 8 последователни гейма, които му осигуриха победата.

Надал се класира за финал в турнира без загубен сет за първи път в кариерата си. Общо Рафа ще спори за титлата в Австралия за пети път, като до момента има един трофей и три загубени финала. Неговият съперник ще бъде определен в петък от срещата между Новак Джокович и Люка Пуй.

Рафа приключи срещата с 28 печеливши удара и едва 14 непредизвикани грешки. Циципас направи 17 уинъра и допусна 22 грешки.

„Не съм очаквал, че ще се класирам за финала без да загубя сет. Много съм щастлив от играта си, особено знаейки през какво преминах. Форхендът ми функционира добре, началният удар също. Като цяло нямам от какво да се оплача“, каза Надал след успеха днес.