Мартин Петров: Невероятна радост в последното ми дерби

Ветеранът Мартин Петров изигра последното си Вечно дерби, след като замени Емил Гъргоров в 80-ата минута на срещата с Левски и сложи капитанската лента. В последствие Марто асистира за третия гол на Иван Маркович в 94-ата минута, който фиксира крайното 3:1.

Петров изрази признателност към феновете и се възхити на атмосферата около вълнуващия успех на ЦСКА.

„Изключително съм радостен, нямам думи, честитя победата на публиката, пожелавам много здраве, радост и щастие на феновете“, започна Петров. „Няма как да я опиша тази победа в последното ми дерби, невероятно чувство. Това със сигурност е последното ми дерби.

Не трябваше да обръщаме мача, защото заслужавахме повече победата – колкото и егоистично да звучи. Не сме се притеснявали при 1:1, защото голът падна от нищото, а когато си дисциплиниран и играеш тактически правилно, не е изненадващо, че вкарваш в последните минути.

Вече шести мач играем с Левски и винаги се борим и играем много добре. Радвам се за тези фенове, за момчетата като Ивайло Чочев, които са бъдещето на ЦСКА. Очаквам за в бъдеще да има една стабилност, която всички искаме – тя не е само финансова, цялостно трябва да има стабилност в ЦСКА.

Феновете са невероятни, благодаря им“, каза Мартин Петров накрая, след което се пошегува с Ивайло Чочев, че „подал случайно с десния крак“ за първия гол на Омар Косоко.