Марсилия се доближи до зона Шампионска лига

Олимпик Марсилия се наложи с 3:1 над аутсайдера Аячо и се изкачи на четвърто място във временното класиране на френското първенство по футбол.

С това отборът на Ели Боп се доближи само на две точки от последната квота за участие в Шампионската лига, която в момента заема Монако.

Нападателят Дмитри Пайе откри резултата в 27-та минута, но само четири по-късно Гренди Перосо изравни след удар с глава.

Андре-Пиер Жиняк обаче вкара в 39-та минута със страхотен удар в горния десен ъгъл на вратата на Аячо, а Флориан Товен довърши домакините малко след почивката.

"Тази вечер показахме истински характер. Ако продължаваме да показваме отборна игра и агресия на терена, както го направихме днес, можем да очакваме още добри резултати", каза Пайе след мача.