Марсилия прекъсна кошмарна серия

Олимпик (Марсилия) постигна първа победа във всички турнири от 7 мача насам, след като успя да пречупи Сошо с 2:1 в среща от 13-ия кръг на Лига 1.

Марсилци за последно бяха надвили Лориен на 28-и септември като гост, а след днешния си успех е на 5-о място с 21 точки. Сошо остава на последното 20-о място със 7 точки и само една победа от началото на първенството.

Победата дойде 7 минути преди края от дузпа, реализирана от Андре-Пиер Жиняк. Жиняк я изработи, след като стреля от границата на наказателното поле, топката се отби в краката Матийо Пеберне, отскочи нагоре и се спря в ръката му.

Домакините откриха резултата в 7-ата минута, след като Флориан Товен се разписа. Бенжамен Менди проби от ляво почти до аутлинията, преди да върне топката към Товен. Товен можеше да удвои аванса на своите малко по-късно, но вратарят Симон Пуплен спаси мрежата на гостите от Монбелиар.

След час игра обаче Еманюел Маюка изравни, като преди това елиминира двама бранители. В ответната атака Джордан Айю имаше чудесна възможност да върне аванса на своите, но пак стражът Пуплен спаси. 7 минути преди края обаче той нямаше шанс при изпълнението на Жиняк от 11-те метра.