Марсилия оглави класирането в Лига 1

Нападателят Андре-Пиер Жиняк вкара два гола за успеха на Марсилия с 3:0 над Рен в среща от 6-ия кръг на френското първенство.

Победата изкачи марсилци на върха в класирането, като те имат 13 точки, колкото и Бордо. Лил може да излезе еднолично на първата позиция, ако победи у дома Монпелие по-късно днес. Отборът на Рен е на 7-о място с 8 точки.

След днешните две попадения Жиняк е начело в класирането при голмайсторите с 6 точни изстрела, а след него е Златан Ибрахимович с 5.

Жиняк откри резултата в 50-ата минута след чудесен изстрел, а в 63-ата удвои преднината на своите. Той получи топката на ъгъла на наказателното поле и не остави шанс на вратаря на гостите Беноа Костил с удар по диагонала.

Резервата Ромен Алесандрини осигури успеха на Марсилия в последната минута на срещата.

Това е четвърта поредна победа за отбора на Олимпик, като тя беше очаквана заради тоталната доминация от самото начало на срещата. В последния пас обаче атаките им бяха доста неорганизирани, а единствено Беноа Товен и Димитри Пайет имаха възможности преди почивката.