Марсилия излезе на второ място в Лига 1

снимка: om.net

Отборът на Олимпик (Марсилия) победи като гост Евиан Тонон Гаяр с 3:1 в мач от 5-ия кръг на френското футболно първенство и излезе на второ място във временното класиране на Лига 1.

Лидер е Лил с 11 точки, следван от Марсилия - 10 точки, Бордо - 10 точки, Сент Етиен - 10 точки, шампионът Пари Сен Жермен - 9 точки, и др. Евиан Тонон Гаяр е на последното, 20-то място в първа френска футболна дивизия с 1 точка.

Гостите от Марсилия поведоха в резултата още в първата минута с гол на Андре-Пиер Жиняк, за когото това бе гол номер 4 в Лига 1 от началото на сезона и той е на второ място в класирането при голмайсторите след Златан Ибрахимович, който има 5 гола.

В 44-та минута Жилбер Лмубала увеличи на 2:0 за Олимпик, а в 63-та минута Флориан Товен направи резултата 3:0 за гостите.

Почетното попадение за домакините отбеляза Кларк Нсикулу в даденото от главния съдия продължение на мача (90+1').