Марсиал открадна трите точки за Юнайтед с късен гол срещу Тотнъм (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Манчестър Юнайтед излъга Тотнъм с 1:0 на "Олд Трафорд" след късен гол на Антони Марсиал, за да се завърне по пътя на победите. "Червените дяволи" надиграха "шпорите", които бяха без голямата си звезда Хари Кейн, а това се оказа решаващо. Тимът на Жозе Моуриньо не е допускал гол у дома този сезон, а героят Марсиал вече има също толкова голове във Висшата лига, колкото целия минал сезон - 4.

През първото полувреме двата тима направиха интересно тактическо надлъгване и си поделиха по няколко опасни положения. Рашфорд стреля опасно от пряк свободен удар, но Лорис отрази удара му. Тотнъм също имаше шанс, но Де Хеа се оказа на мястото си, за да запази мрежата си суха.

През втората част Юнайтед пое контрол над събитията и затегна обръча около Лорис. В 65-ата минута Валенсия изстреля бомбен снаряд, а топката премина на сантиметри над напречната греда. Тимът на Маурисио Почетино отговори подобаващо с опасно положение. Деле Али можеше да поведе своя тим напред, след като засече добър пас на Кристиан Ериксен, но мерникът му се оказа неточен и като по чудо Юнайтед се измъкна сух.

В 79-ата минута Ромелу Лукаку уцели гредата. Джеси Лингард центрира добре, а белгиецът се извиси над защитата на гостите и стреля с глава, но топката не пожела да влезе в мрежата на Лорис. Това обаче се случи в 81-ата минута, когато влезлият като резерва Антони Марсиал подлуди домакинските привърженици по трибуните. Лукаку свали високата топка, а френското крило на Юнайтед изскочи от втора линия и изненада бранителите на Тотнъм. Марсиал завърши хладнокръвно, за да донесе победата на Манчестър Юнайтед.

"Червените дяволи" вече имат 23 точки и са на втора позиция в класирането. Тотнъм остана трети с 20 пункта. Лидер е Манчестър Сити с 25, но "гражданите" играят с Уест Бромич Албиън по-късно днес и могат отново да дръпнат с 5 точки на тима на Жозе Моуриньо.

Вижте видео от победата на Манчестър Юнайтед над Тотнъм ТУК!