Маричанки поставиха Левски на колене

Марица (Пловдив) регистрира петата си победа от пет изиграни мача за сезона в женската Национална волейболна лига и си върна първото място във временното класиране. Волейболистките на Иван Петков спечелиха мача си с гостуващия Левски (София) с 3:1 гейма след 90 минути игра пред около 500зрители в зала Пловдивски университет.

Заради проблеми със стара травма от групата на Марица за двубоя отсъстваше Кремена Каменова. Софиянки започнаха мача малко по-концентрирани и успяха да поведат с няколко точки разлика. При 15:15 обаче резултатът бе изравнен. До края на гейма пловдивчанки контролираха нещата благодарение най-вече на по-добрата си игра в нападение, а Нася Димитрова с удар от краче затвори частта при 25:21. Левски поведе с разлика и във втория гейм, а при 10:4 треньорът Петков пусна в игра разпределителката Лора Китипова на мястото на Кристина Чешляр. С отлични изяви на блокада Марица на два пъти намали чувствително изоставането си, но в крайна сметка разлика от шест точки бе фиксирана и при крайното 25:19 за гостенките със 7 точки принос от Моника Кръстева.

Реакцията на домакините от загубения гейм бе изпепеляваща. С пет аса, три от които на Симона Димитрова, и силна игра в атака Марица разгроми съперника с 25:9 в третата част. Жълто-сините започнаха много добре и четвъртия гейм, но позволиха на Сините да ги догонят в резултата за 11:11. Все пак Левски не успя да се домогне до нещо повече и шампионките отново дръпнаха напред, за да затворят гейма и мача при 25:21.

Топреализатор на мача стана Моника Кръстева с 20 точки за гостенките. Най-резултатна за победителките беше Симона Димитрова с 16 точки. По 12 добавиха Нася Димитрова и Радосвета Тенева за Марица и Катрин Димитрова за Левски.

С 5 победи и 14 точки, Марица се върна на върха в таблицата, временно отстъпен на ЦСКА (София), който сега е втори с 4 победи, 1 загуба и 12 точки. Левски е трети с 3 победи, 2 загуби и 9 точки. Този петък Марица посреща последния в класирането Казанлък Волей (Казанлък) в мач от последния кръг за първия полусезон НВЛ. Срещата на 1 декември е в зала Пловдивски университет с начален час 18:00 б.в.