Марица тресна протоколно ЦСКА и е на финал за Купата

Марица е първият финалист в турнира за Купата на България по волейбол при жените. В първия полуфинал днес в столичната зала "Христо Ботев" тимът от Пловдив победи ЦСКА с 3:1 (25:13, 25:11, 23:25, 25:12).

На финала в петък, 5 май, шампионките ще срещнат победителя от сблъсъка между Левски и Славия.

Марица тотално надигра "червените". Най-шокиращата разлика в полза на пловдивчанки бе във втория гейм, когато тимът на Иван Петков направи 17 поредни точки и поведе с 19:2.

ЦСКА се опита да бъде равностоен съперник в третия гейм, когато се възползва от отпускането в редиците на Марица, направи обрат, след като навакса изоставане от 5-6 точки в края и намали резултата. "Червените" обаче нямаха сили за нещо повече в мача.

Топреализатор стана Габриела Цветанова с 20 точки. Нася Димитрова добави 19 за Марица. Най-резултатна за ЦСКА беше Борислава Съйкова със 7 точки.