Марица премаза ЦСКА с жълто-син ботуш насред София и гледа към финала

Марица (Пловдив) направи успешен старт на полуфиналната си серия в женската Национална волейболна лига Демакс+.  Настоящите шампионки надиграха като гости ЦСКА (София) с 3:0 гейма (25:20, 25:15, 25:13) след 63 минути игра в зала Васил Симов и вече са само на една победа от финала.

От групата на Марица по здравословни причини отсъства либерото Ивелина Монова.  Нейното място сред 14-те на наставника Иван Петков бе заето от младата надежда Добрина Христоскова.  Първият гейм започна много оспорвано.  До 16:16 имаше няколко обрата в резултата въпреки отличната игра на Таня Събкова.  След няколко отлични прояви и на Милена Димова, Марица успя да дръпне напред и да наложи превес за крайното 25:20.  Във втората част пловдивчанки поеха контрол на първото техническо прекъсване и не го изпуснаха докрай.  Радосвета Тенева увенча силната си игра в гейма с успешна атака за крайното 25:15.  ЦСКА поведе с 4:1 в третия гейм, но оттук нататък шампионките наложиха тотална доминация на терена.  Влязлата като резерва Силвана Чаушева приключи нещата с два поредни аса, оформяйки категоричното 25:13 и 3:0 гейма.  След мача момичетата на Марица се поздравиха с възглас “Ива“ и така посветиха победата на болната си съотборничка.

Топреализатор на срещата стана капитанката на ЦСКА Симона Димитрова с 15 точки.  Най-резултатна за Марица бе Таня Събкова с 14.  Ради Тенева добави 11.

Вторият мач от серията, която се играе до две победи от максимум три срещи, е в понеделник, 11 април, от 18:00 б.в. в зала Пловдивски университет.

В първия мач от другата полуфинална серия, който се игра по-рано днес, Левски (София) победи гостуващия Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:23, 25:15, 25:17).