Марица прегази Бургас 2007 и ще защитава трофея за Купата на България

Марица (Пловдив) се класира за утрешния финал за Купа България и ще защитава ценния трофей в битка с Левски (София).  В днешния полуфинал момичетата на Иван Петков очаквано надделяха над домакина на финалната четворка Бургас 2007 (Бургас) с 3:0 (25:12, 25:16, 25:13) след само 62 минути игра в зала Младост.

Привържениците на пловдивския клуб отново зарадваха своите любимки, като пропътуваха разстоянието от Града под тепетата до Черноморието, за да ги подкрепят в похода им към златния дубъл.  Освен тях, може би най-интересното в залата бяха шегите на диджея.

Самият двубой бе доста едностранен, с подчертано превъзходство на гостенките през целия мач.  С цели 7 точки принос от централната блокировачка Виктория Григорова в първия гейм, Марица наложи тотално надмощие и разгроми противника с 25:12.  По време на втората част Иван Петков си позволи няколко смени в състава, а Таня Събкова бе над всички с три аса и три точки от три опита в атака, между които и последната в гейма за 25:16.  Марица продължи да атакува безмилостно и в третатачаст с отлична и разнообразна организация на нападението от страна на Юлия Богмацер.  С атака на Милена Димова през центъра бе сложена точка на полуфинала при 25:13 за Жълто-сините.

Радосвета Тенева стана топреализатор на мача с 15 точки за победителките.  Милена Димова добави 11.  Най-резултатна за Бургас 2007 стана Даниела Иванова с 6 точки.

В по-ранния полуфинал, Левски се справи с ЦСКА (София) за крайното 3:0 (25:18,25:20, 25:18) и правото на опит да детронира маричанки.

Финалът Левски - Марица в съботния следобед на 7 май в бургаската зала Младост е с начален час 16:30 б.в. и ще бъде излъчен пряко по BNT World и БНТ HD.