Марица пак се препъна, България чака първи успех в женската ШЛ

снимка: bgvolleyball.com

Родните волейболни шампионки от Марица (Пловдив) претърпяха 5-о поражение от 5 мача в Шампионската лига, след като отстъпиха като гост на сръбския Визура (Рума) с 0:3 (23:25, 19:25, 14:25) в двубой от група "С". Така маричанки се заковаха на дъното на класирането, като не могат да се измъкнат на по-горна позиция, каквото и да сторят в следващия си и последен двубой.

Домакините стартираха срещата с предимство от 3 точки и задържаха преднината до средата на частта. Впоследствие пловдивчанки се доближиха до опонентките си, но не успяха да осъществят обрат. Така сръбкините затвориха гейма при минимална преднина - 25:23.

Това се оказа трамплин за Визура. Втората част започна равностойно, като преди първото техническо прекъсване българките поведоха. Момичетата на Деян Десница обаче се мобилизираха и отново излязоха напред в резултата. При 18:13 серия на Нася Димитрова стопи преднината на "акулите", но те отново се върнаха в играта и поведоха с 2:0.

В третия гейм Визура разкости гостите от Пловдив и ги наказа с отчайващ резултат - 25:14, за да запише втори успех в групата.

Най-резултатни за гостите бяха Десислава Николова и Радосвета Тенева с по 9 точки (2 блокади). За домакините топреализатор стана Сара Лозо с 14 точки (1 ас, 2 блокади), а по 12 добавиха Катарина Лазович (2 блокади) и Сладжана Ерич (1 ас, 4 блокади).

Така Марица все още чака първи успех за български тим в женската Шампионска лига. Родните шампионки са последни с 1 точка и 5 поражения. Сръбските шампионки пък са на трето място с 6 пункта - 2 победи и 3 загуби, и запазват минималните си шансове за класиране в елиминационната фаза.

Последният двубой на "жълто-сините" е срещу Динамо (Казан) на 27 февруари (сряда). Там Марица ще се надява на престижна първа победа.