Марица отупа Левски в първия мач за титлата в женския волейбол

Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) започна с успех вчера финалния плейоф в Националната волейболна лига. Шампионките победиха Левски (София) с 3:0 (25:18, 25:15, 25:14) в първа среща от финалите и поведоха в серията с 1:0 победи. Марица и Левски се срещат за пети пореден път във финала на НВЛ. В предните четири сезона маричанки неизменно взимаха титлата. Жълто-сините излязоха като победители – през 2015 година с 2:1 победи, през 2016 с 3:0 победи, през 2017 с 2:0 победи и през 2018 отново с 2:0 победи.

Маричанки излязоха преди началото на двубоя с фланелки посветени на Пловдив, който през тази година е Европейска столица на културата. Пловдив е и най-старият жив град в Европа.

Първият гейм започна точка за точка преди маричанки да направят сериозна разлика и след ас на Нася Димитрова пловдивчанки спечелиха първата част с 25:18. Вторият гейм момичетата на Иван Петков направиха сериозна преднина още в самото начало на гейма и след успешна атака на Дженифър Крос геймът беше затворен след 25:15. В третия гейм шампионките отново направиха сериозна разлика в началото на гейма и мачът приключи след блокада на Дженифър Крос за 25:14.

Топреализатор в двубоя стана Дженифър Крос с 18 точки, следват Нася Димитрова с 16 и Таня Петкова със седем. Най-резултатна за Левски стана Кристиана Петрова с 10.

Втората среща от финалната серия ще, 2 април, от 18:30 б.в. в зала Колодрума. През този сезон форматът на финалния плейоф се играе до три победи в пет двубоя.