Марек ще зимува на върха след бой над ЦСКА

Младите волейболисти на Марек (Дупница) победиха като домакин ЦСКА с 3:1 (25:12, 23:25, 25:10, 25: 22) в последна среща от петия кръг на първа група от държавното първенство по волейбол на България за юноши старша възраст (до 20 години). Така тимът от Дупница завърши есенния дял на шампионата без загуба и оглави еднолично класирането на първа група. Волейболистите на Марек ще зимуват на върха с пет победи от пет мача и пълен актив от 15 точки. След този мач съставът на ЦСКА пък записа втора загуба, като с три победи и 10 точки заема трето място в подреждането.

Двубоят се игра в обновената зала "Спортна" в Дупница, като събра над 100 зрители по трибуните. Домакините, водени от Христо Райчев и Радослав Асенов доминираха през по-голямата част на игрището, като само отпускане във втория гейм гейм ги лиши от чиста победа с 3:0.

На второ място след есенния дял завършва отборът на Славия, който в мач от петия кръг надигра като гост Пирин (Разлог) с 3:2. Така Белите отбелязаха само една загуба от Марек, но след две петгеймови победи имат в актива си 10 точки. Четвърти в подреждането е тимът на Пирин, с две победи, три загуби и 7 точки. На пета позиция е съставът на Миньор (Перник) с една победа и 3 точки. Последен е тимът на Левски, без победа до сега.