Марек се сгромоляса срещу Пиаченца

Българският шампион Марек Юнион Ивкони демонстрира храброст, но преклони глава пред класата на италианския Копра Елиор (Пиаченца) и загуби гостуването си с 3:0 гейма в 3-ия си мач от Група А на Шампионската лига по волейбол.

Възпитаниците на Найден Найденов бяха тотално разпилени в първия гейм, в който спечелиха само 15 точки, а след това заиграха равностойно, но също отстъпиха след 25:21 и 26:24.

Така финалистът в Серия А1 Пиаченца се отчете с чиста победа пред верните си фенове в зала „Пала Банка“, докато дупничани продължават негативната си серия в най-силния волейболен турнир.

Капитанът на Пиаченца Христо Златанов не взе участие в мача, като бе заменен от германския национал Денис Калиберда. Причината е, че българинът с италиански паспорт има контузия на китката след загубата с тайбрек от френския Тур в предишния кръг от Шампионската лига.

Марек е на последното 4-то място в класирането на Група А без актив след 3 поредни загуби, а „вълците“ от Пиаченца са на втора позиция със 7 пункта (2 успеха и 1 поражение).

Сериозна пауза от близо месец предстои във волейболната Шампионска лига, като следващият сблъсък на Марек в турнира отново ще бъде срещу „червено-белите“, но в „Арена Самоков“ от 20 часа на 5-ти декември.

Италианският национален диагонал Лука Ветори, който блестеше с екипа на „адзурите“ в Световната лига и Европейското първенство тази година, завърши като топ реализатор мача с 14 точки.

Друг национал на „скуадрата“ - Самуеле Папи – добави 10 пункта за успеха на домакините. Най-ефективният в атака българин бе Михаел Манджуков, който се разписа 10 пъти, а с 9 точки завърши Борислав Апостолов.