Марек, Пирин и ЦСКА с победи в Суперлигата

Днес се изиграха три мача от 8-ия кръг на волейболната Суперлига на България, в които фаворитите записаха очаквани победи.

Шампионът Марек Юнион-Ивкони загря за гостуването си на белгийския Нолико (Маасейк) в Шампионската лига с категоричен домакински успех с 3:0 (25:19, 25:22, 25:21) над Арда (Кърджали).

Най-полезен за победителите бе капитанът Тодор Вълчев с 14 точки, а Дмитрий Бахов и Златан Йорданов добавиха по 10 точки. Топреализатор на мача пък стана звездата на Арда Невен Нешев с 15 точки.

Славия успя да вземе един гейм на изпадналия в жестока финансова криза гранд ЦСКА при загубата с 3:1 (22:25, 25:20, 25:19, 25:22) в друг мач от кръга, игран в зала "Панайот Пондалов".

Ветеранът Ивайло Стефанов и Иван Крачев завършиха с най-много точки за "червените" - по 16, а Велизар Кьосев добави 13. За домакините от Славия Александър Кордев реализира 22 точки, с които стана и най-резултатният волейболист в мача.

В последната среща от Суперлигата играна днес, вицешампионите от Пирин Балканстрой се наложиха също с 3:1 (25:23, 25:20, 25:27, 37:35) при домакинството си на Нефтохимик. Срещата ще се запомни с маратонския четвърти гейм, който Пирин изтръгна с 37:35 точки, нещо което сравнително рядко се случва в България.

След тези двубои Марек остава лидер във временното класиране на Суперлигата с актив от 19 точки, Нефтохимик е пети с 13, следван от ЦСКА с 12 и Пирин с 11 пункта. Славия и Арда пък заемат последните две места, като и двата отбора имат по 3 точки.

Останалите два мача от 8-ия кръг на волейболния ни елит са в събота (1 декември). Виктория Волей посреща в Пловдив тима на КВК Габрово, а Левски Волей приема отбора на Монтана, като и двете срещи са от 18:00 часа.