Marca: Йозил вкара на Лудогорец като Марадона (ВИДЕО)

Без съмнение голът, който Мест Йозил вкара снощи на Лудогорец за крайната победа на Арсенал (3:2) в Шампионска лига, не се хареса на "орлите". Все пак попадението бе от извъземна класа - гол шедьовър.

Така го определиха световните издания и футболни специалисти.

Лудогорец успя да шокира всички, след като още едва в 15 минута поведе с 2:0. Арсенал обаче бързо се съвзе и изравни до почивката. В 87 минута Йозил сложи точка на спора с победно попадение.

"Йозил вкара като Марадона. Гол шедьовър", написа испанското издание "Marca", като припомни за гола на Марадона през 1986 срещу Англия.

"Telegraph": Невероятен Йозил измъкна Арсенал. "Миг на индивидуална от Месут оправи целия мач на Арсенал. Той беше дързък, поетичен, брилянтен. Феноменален гол, един от най-талантливите играчи, които някога са носили фланелката на Арсенал. Браво, Месут".

Футболните експерти: "Йозил е от друга планета".