Манчини: Интер не заслужаваше просто точка

Наставникът на Интер Роберто Манчини заяви, че „нерадзурите“ са заслужавали пълния успех в Дербито на Италия срещу Ювентус в Торино късно снощи, след като през второто полувреме създадоха достатъчно чисти положения. В крайна сметка заради добрите изяви и на двамата вратари – Самир Ханданович през първото и Джанлуиджи Буфон през второто полувреме – срещата завърши наравно 1:1.

В голмайстори се превърнаха основните реализатори на двата отбора през сезона до момента – Карлос Тевес и Мауро Икарди.

„Беше труден мач, но ние имаме пълното право да съжаляваме за пропуснатата победа, защото имахме поне четири положения през второто полувреме, които можехме да реализираме за пълен успех“, каза Манчини.

„Преди почивката Ювентус ни държа под напрежение, но след паузата ние контролирахме играта и трябваше да се възползваме по-добре от създадените ситуации. Юве можеше да отбележи повече от един гол през първото полувреме, но мачовете са по 90 минути и няма как да сме доволни на равен с оглед на положенията след почивката.

Изисква се време, за да направиш промени в тактиката на един отбор, а ние се подобряваме с всеки изминал мач. Въпреки това, един голям отбор трябва да се възползва от толкова много положения, и то като гост на Ювентус.

Лукас Подолски не е играл напоследък и ще се нуждае от време, за да навлезе в ритъм, но се вижда, че ще се окаже важно попълнение за Интер през този сезон. Един треньор може да върши велики дела единствено с добри играчи – без тях можеш да спечелиш някой друг мач, но не и трофеи“, заключи Манчини.