Манчестър Юнайтед се подслади с класика над "карамелите"

Манчестър Юнайтед спечели категорично гостуването си на Евертън с 3:0 в мач от деветия кръг на английската Висша лига. Морган Шнайдерлин, Андер Ерера и Уейн Рууни бяха точни за 20-кратните шампиони на "Гудисън Парк".

Победата със сигурност ще вдъхне увереност в играчите на Луис ван Гаал, които в последния си шампионатен мач претърпяха поражение от Арсенал с 3:0. За момента "червените дяволи" заемата втората позиция, но по-късно днес "топчиите" ще изиграят своя мач от този кръг. Евертън остава на деветата позиция.

В 18-та минута гостите излезнаха напред в резултата благодарение на Морган Шнайдерлин. Френският халф се разписа след като при центриране Крис Смолинг отклони на близката греда, а Шнайдерлин "дебнеше" на далечната и откри. 4 минути по-късно и Андер Ерера се разписа във вратата на Тим Хауърд. Маркос Рохо проби по фланга и центрира към Ерера. Бившият играч на Атлетик (Билбао) се оказа на правилното място и с глава засече за 2:0.

30 минути преди края на срещата Уейн Рууни подпечата успеха на "червените дяволи", след като Фил Джагиелка изгуби владението на топката и Шнайдерлин се възползва, комбинира с Ерера, който пък намери свободния си капитан, който се разписа във вратата на бившия си клуб.