Манчестър Юнайтед пак се измъчи, но взе трите точки срещу Астън Вила (ВИДЕО)

снимка: twitter

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа с минималното 1:0 в английската Висша лига, като днес "червените" дяволи се наложиха над Астън Вила на своя "Олд Трафорд". Единственото попадение в срещата бе дело на Аднан Янузай в 28-та минута.

За 20-кратните шампиони това бе втора победа от два мача и те са с пълен актив от 6 точки, докато виланите остават с три.

През първите 15 минути двата отбора не успяха да създадат нищо интересно пред една от двете врати, като футболистите повече се бранеха, от колкото търсеха създаването на голови положения.

В 20-тата минута след рикошет топката се засили към вратата на Брад Гузан, но стражът успя да стигне пръв до кълбото и го изби преди то да бъде изстреляно към вратата му от Мемфис Депай.

При първата си по-качествена атака играчите на Луис ван Гаал поведоха в резултата. Топката премина през левия фланг преди да бъде подадена на Хуан Мата. Испанецът от своя страна намери по прекрасен начин непокрития в наказателното поле на Вила Аднан Янузай, който с финт се освободи от защитник на домакините, а след това с плътен удар по диагонала отрки резултата.

В 37-та минута главният арбитър Майк Дийн бе в центъра на прожекторите, след като можеше да отсъди дузпа за домакините. Майка Ричардс бе задържан и повален в наказателното поле на гостите от Матео Дармиан, но сигнал от рефера не последва.

Втората част започна по-силно за виланите, като в 55-та минута след центриране от корнер топката падна на главата на Гейбриъл Агбонлахор, който стреля, но Серхио Ромеро се бе позиционирал прекрасно и не позволи кълбото да влети в мрежата му.

До 70-тата минута "чевените дяволи" бяха тези, които контролираха двубоя, като на терена се появиха и Андер Ерера и Бастиан Швайнщайгер, които допълнително усложниха ситуацията пред вратата на Гузан. Тим Шърууд потърси също промяна, като пусна на терена голмайстора си от първия кръг Руди Гестед, който обаче в продължение на 10 минути бе незабележим на "Вила Парк".

17 минути преди края на срещата Депай направи най-големия пропуск от началото на втората част за Юнайтед, след като бе изведен от Мата очи в очи с Гузан, но холандецът стреля встрани от вратата.

До края на мача играчите на Вила опитаха да изравнят резултата, но халфовата линия и защитата на 20-кратните шампиони не позволи опасни положения пред Серхио Ромеро, за когото нямаше много работа в днешната среща.

При откриването на сезона бирмингамци постигнаха победа като гост над новака Борнемут с 1:0, а "червените дяволи" стигнаха до трите точки след успех също с 1:0 над Тотнъм на своя "Олд Трафорд".

За домакините на терена излезнаха Брад Гузан, Леандро Бакуна, капитанът Майка Ричардс, Кийрън Кларк, Джордан Амави, Джордан Веретуут, Ашли Уестууд, Идриса Гейе, Джордан Аю, Гейбриъл Агбонлахор и Скот Синклеър.

Луис ван Гаал заложи на Серхио Ромеро, Матео Дармиан, Крис Смолинг, Дейли Блинд, Люк Шоу, Майкъл Карик, Морган Шнайдерлин, Хуан Мата, Мемфис Депай, Аднан Янузай и Уейн Рууни.