Манчестър Сити се върна на победния път

Манчестър Сити сложи край на неприятната си серия от два поредни мача без победа във Висшата лига, след като тази вечер "гражданите" спечелиха с 3:1 домакинството си на Уест Бромич в среща от 35-ия кръг на първенството.

Аржентинците Пабло Сабалета, Серхио Агуеро и Мартин Демикелис бяха точни за домакините, докато Греъм Доранс се разписа за "дроздовете" през първата част. Лошите новини за мениджъра на Сити Мануел Пелегрини дойдоха от контузията на Давид Силва, който напусна терена на носилка през втората част.

Така Манчестър Сити събра актив от 74 точки на сметката си, но оставайки на шест пункта зад лидера Ливърпул и на една зад втория Челси. Шампионите от 2012 година обаче са и с мач по-малко от първите два тима в класирането. У.Б.А. от своя страна остава 16-и с 33 точки, продължавайки тежката битка за оцеляване в елита.

Мануел Пелегрини постави Серхио Агуеро и Един Джеко в предни позиции, докато Давид Силва и Самир Насри подпомагаха двамата нападатели от втора позиция. Фернандиньо и Хави Гарсия оформиха двойка вътрешни халфове в отсъствието на контузения Яя Туре.

Пепе Мел заложи на Матей Видра като острие, докато Амалфитано и Доранс атакуваха през двата фланга на гостите. Стефан Сесеньон пък подкрепяше централния нападател от по-задна позиция.

Двубоят на "Етихад" стартира във вихрено темпо, като още в първия четвърт част двата тима си отбелязаха общо три гола. Начало на голеадата дадоха домакините, които до 10' вече водеха с две попадения в своя полза.

4081348

Изненадващо в 3' резултата бе открит от десния бранител на Сити Пабло Сабалета, който завърши успешно включването си в атака. Силен удар на Серхио Агуеро бе спасен от Бен Фостър, но при добавката Сабалета реализира с глава за 1:0.

Минути след това "гражданите" успяха и да удвоят преднината си. Кун Агуеро изненада Фостър с удар от средна дистанция, а изстрелът на нападателя се оказа неуловим за бившия английски национал - 2:0.

4081345

Само шест минути по-късно обаче тимът на Уест Бромич успя да се върне в мача. Защитата на Сити не успя да се справи с Греъм Доранс, който с премерен удар матира Джо Харт, намалявайки пасива на гостите - 2:1.

До почивката обаче домакините отново съумяха да излязат напред с два гола. Самир Насри центрира прецизно в наказателното поле на У.Б.А., а включилият се напред Мартин Демикелис засече топката от близка дистанция, бележейки трето попадение във вратата на Бен Фостър.

4081346

След почивката възпитаниците на Пепе Мел опитаха всячески да се върнат в мача, но атаките на У.Б.А. така и не довеждаха до резултат. На няколко пъти Джо Харт трябваше да се намесва решително, докато Мануел Пелегрини отговори с включването в игра на Стеван Йоветич.

Именно черногорският национал можеше да реши всичко след влизането си в игра, силният му удар с десния крак премина на сантиметри покрай страничната греда. Преди това пропуск направи и Самир Насри, който засече центриране на Сабалета, но не успявайки да намери целта.

До края на срещата Манчестър Сити успешно запази аванса си от две попадения, което и означаваше нови три точки в актива на "небесносините". Уест Бромич пък прекъсна положителната си серия от три поредни срещи без загуба в английския елит.