Манчестър Сити се подхлъзна и изпусна Челси от поглед (ВИДЕО)

Внушителната победа серия на шампиона Манчестър Сити в английската Висша лига секна изненадващо, след като „гражданите“ бяха спрени на стадион „Гудисън Парк“ в Ливърпул и се задоволиха само с равенство 1:1 срещу Евертън.

Така отборът на Мануел Пелегрини загуби инерцията от известно време насам и едва за втори път в последните 10 мача загуби точки в първенството. Поради грешната стъпка обаче Манчестър Сити вече изостава с 2 точки от водача в класирането Челси, който по същото време днес в друг мач от 21-ия кръг надви с 2:0 Нюкасъл на „Стамфорд Бридж“.

„Гражданите“ са с 47 точки на втора позиция и изостават с 2 от лидера, докато Евертън е 12-ти с 22 пункта. Шампионите допускат грешка в борбата за титлата за втори път в последните три двубоя, след като на 28-ми декември по шокиращ начин завършиха наравно 2:2 с Бърнли на своя стадион „Етихад“.

В 74-ата минута Фернандиньо даде аванс на гостите на „Гудисън Парк“, но само 4 минути по-късно Стивън Нейсмит възстанови равенството и заслужено разпредели точките. Сити имаше цели 12 удара към вратата на домакина си, но само два от тях попаднаха в целта, което се оказа основният проблем в търсенето на пълния успех.

Лейтън Бейнс асистира за попадението на Нейсмит, с което записа 45-ия си голов пас в кариерата във Висшата лига – така той постави рекорд в шампионата за брой асистенции дело на защитник.

Защитата на Евертън отново се пропука през този сезон, въпреки че го направи сравнително късно в мача, който все пак беше срещу шампиона. „Карамелите“ са допуснали 34 гола, като за 11-ти пореден път не можаха да опазят мрежата си суха, а за сравнение, през целия минал сезон са били допуснали 39 попадения.