Манчестър Сити с рутинен успех (ВИДЕО)

Манчестър Сити очаквано се наложи като домакин над Уест Бромич Албиън с 3:0 в първата среща от 30-ия кръг на английската Висша лига. По този начин „гражданите“ се доближиха на 3 точки от лидера Челси, но лондочани са изиграли 2 мача по-малко.

Головете за „небесносините“ отбелязаха Уилфред Бони и Фернандо през първото полувреме и Давид Силва през второто, а за гостите червен картон получи Гарет МакОули.

Манчестър Сити спечели едва един двубой от последните 10 във всички турнири, като това бе домакинството на Лестър. Ако разгледаме последните 6 срещи на „Етихад“, ще видим, че „гражданите“ са победили само два пъти.

Мачът започно по ужасяващ начин за Уест Бромич, след като във втората минута Гарет МакОули бе изгонен заради нарушение на Крейг Доусън срещу Уифлред Бони. Нападателят на Сити се възползва от грешка на МакОули и напредна, преди да бъде съборен от Доусън. Любопитно е, че реферът на срещата Нийл Суарбрик показа червен картон на МакОули, вместо на извършилият нарушението Доусън.

В 27-та минута Манчестър Сити успя да поведе в резултата. След добра атака за домакините, Фернандо опита удар от границата на наказателното поле и след рикошет топката попадна в Бони, който по страхотен начин я овладя и успя да я прати в мрежата на Уест Бромич. Това бе и дебютен гол за котдивоареца с небесносинята фланелка.

Пет минути преди края на първото полувреме, след корнер се получи разбъркване в отбраната на гостите и топката достигна до Фернандо, който се оказа най-съобразителен и я прати в мрежата за 2:0. Това бе и гол номер хиляда за Манчестър Сити в историята на Премиершип.

Второто полувреме продължи с натиск на домакините и в 57-та минута след поредната добра атака на „гражданите“ Серхио Агуеро уцели левия страничен стълб. Само секунди по-късно, топката попадна в Бони, който я прати в напречната греда.

В 73-тата минута гостите пропуснаха единственото чисто положение в двубоя. След корнер, топката попадна в Бераньо, който нацели гредата, след което последва нов удар в аут.

e2eaa7dc-5c41-08fe-8703-dabc93390599

Само 4 минути по-късно „гражданите“ отбелязаха трети гол. Поредна продължителна атака на Сити, топката попадна в Йоветич, който стреля към вратата, а Давид Силва отклони коженото кълбо в мрежата на Майхил, за да оформи крайният резултат.

Така Манчесър Сити лесно достигна до трите точки. При по-голяма ефективност победата можеше да бъде и много по-изразителна. Домакините отправиха внушителните 43 удара. Звездата на „небесносините“ Давид Силва, освен с попадение, се отличи и с 11 създадени шанса.