Манчестър Сити с класически успех като гост на Виктория (ВИДЕО)

Отборът на Манчестър Сити започва с класическа победа участието си в Шампионската лига.

Англичаните се справиха с 3:0 при гостуването си на Виктория Пилзен в среща от група D на турнира.

„Гражданите" нанесоха своя удар само в рамките на 10 минути през второто полувреме, когато отбелязаха и трите попадения дело на Един Джеко (48), Яя Туре Яя (53) и Серхио Агуеро (58).

Сити натисна своя съперник още от началните минути. „Гражданите" имаха инициативата, но не създаваха чисти положения. Все пак в 8-та минута Хесус Навас стреля силно, но вратаря изби в корнер.

Един Джеко бе следващия, който можеше да открие резултата, но ударът му с глава бе спасен от вратаря Козачик.

Натискът се засилваше и Серхио Агуеро нацели гредата. В началото на втората част гостите бяха по-концентрирани и успяха да открият в 48-та минута. Агуеро проби в половината на Копенхаген и намери перфектно Един Джеко, който се разписа за 1:0.

Четири минути по-късно домакините имаха най-чистата си възможност за гол, но не успяха да се възползват от нея. Само минути по-късно Яя Туре изстреля истински снаряд и направи резултата 2:0.

В 58-та минута Серхио Агуеро направи увенча добрата си игра и с гол. Аржентинецът получи пас от Самир Насри и с прецизен удар не остави шансове на Козачик.

Срещата се доиграваше, но домакините можеха да стигнат до почетно попадение, но гредата ги лиши от това.