Манчестър Сити разнищи шампионския тим на Челси в дербито на Англия (ВИДЕО)

снимка: twitter

Отборът на Манчестър Сити разби шампионите от Челси с 3:0 на своя "Етихад" в най-интересния мач от втория кръг на английската Висша лига. През цялата среща "гражданите" играха по-добре, като опонентите им нанесоха едва един точен изстрел за 90 минути, който бе дело на Еден Азар.

По този начин вицешампионите на Англия събраха пълен актив от шест точки и с голова разлика 6:0 оглавява класирането. В първата среща те надделяха като гост над Уест Бромич Албиън също с 3:0.

От своя страна шампионите на Острова се намират в криза, след като в първия кръг стигнаха само до 2:2 със Суонси и по този начин остава в долната половина на таблицата с едва една точка.

Още в 20-тата секунда Серхио Агуеро бе изведен от Давид Силва очи в очи с Асмир Бегович, като нападателят опита да промуши топката между краката на стража, но Бегович внимаваше и направи първото си ключово спасяване за "сините", след като премина в Лондон през лятото.

Натискът на "небесносините" продължи и в 4-та минута Яя Туре изведе добре в половината на гостите новото попълнение Рахийм Стърлинг, който напредна и опита да комбинира със свой съотборник, но Сезар Аспиликуета внимаваше и изчисти в корнер.

В 9-та минута Александър Коларов центрира от фаул в наказателното поле, където непокрит бе оставен Агуеро, но аржентинецът не успя да я отклони и Бегович улови спокойно.

Атаките по посока вратата на гостите не спираха. В 16-тата минута отново Коларов центрира, този път по земя, към Агуеро, който укроти топката, обърна се и стреля, но отново стражът на "сините" бе на мястото си, като със страхотен рефлекс отрази удара. Само броение секунди по-късно Бегович разочарова нападателя на "гражданите" за пореден път, който в края на атаката го поздрави за брилянтните спасявания.

На другия край на игрището нещата не вървяха толкова добре за нападението на Челси, като Диего Коста на няколко пъти се скара на Вилиан за пасовете, а в 24-та минута, когато му бе отнета топката, таранът на лондончани спъна без топка Яя Туре, но Мартин Аткинсън не пожела да го маркира в жълто.

И когато нападението на Челси започна да създава положения, вицешампионите организираха поредната си бърза атака, която премина през Туре, Навас, Силва и в крайна сметка приключи в краката на Агуеро, който този път много прецизно изстреля топката в мрежата на гостите - 1:0.

В 43-та минута Гари Кейхил получи кроше от Бегович, който бе излезнал да боксира и на терена се появи лекарският щаб на "сините" от Лондон. Това накара всички на "Етихад" да аплодират лекарите, което е във връзка със скандала между Моуриньо и лекарката на клуба Ева Карнейро.

Секунди по-късно и Диего Коста лежеше на земята, след като получи лакът в главата от Фернандиньо по време на въздушен двубой, но при него положението не бе толкова сложно. За извършеното нарушение халфът получи жълт картон, като се превърна във втория на Сити, след като малко по-рано и Венсан Компани бе "оцветен" в жълто.

Интересна смяна предприе Жозе Моуриньо на почивката, като на терена се появи Курт Зума, който замени капитана Джон Тери.

Втората част започна с нов натиск на "небесносините", като Бранислав Иванович фаулира Стърлинг на границата на наказателното поле, а след центрирането, в наказателното поле на гостите се получи карамбол, но в крайна сметка Зума изчисти далеч напред.

В 50-тата минута шампионите организираха първата си по-опасна атака, след която Рамирес се озова очи в очи с Джо Харт и промуши топката зад него, но имаше вдигнат флаг за засада и голът бе отменен, но при повторението се видя, че Бакари Саня покрива ситуацията.

Постепенно страстите на "Етихад" се поуспокоиха, като двата тима започнаха по-често да поглеждат към двете врати и да търсят попадение.

В 63-та минута Специалния направи и втората си смяна, като заменен бе Рамирес, а на негово място се появи Хуан Куадрадо. Секунди по-късно бе направена смяна и в тима на домакините. Хесус Навас отстъпи мястото си за сметка на Самир Насри.

В 70-тата минута за първи път в срещата Харт трябваше да се намесва решително. Диего Коста напредна добре в наказателното поле и когато Компани очакваше изстрел от нападателя, той върна към Еден Азар, който бе на точката за изпълнение на дузпа. Белгиецът направи един финт, за да си освободи място за шут, но изстрелът му бе право в стража на "гражданите", който без проблем го отрази.

В рамките на 10 минути играчите на Мануел Пелегрини наложиха натиск, като организираха някои нелоши атаки но без успех. 11 минути преди края на срещата наставникът на домакините реши да извади от игра Стърлинг, като на негово място се появи Мартин Демикелис. Моуриньо отговори също със смяна и замени Вилиан с Радамел Фалкао.

Веднага след подновяването на играта Давид Силва центрира от корнер, а Венсан Компани изпревари Иванович в наказателното поле и с глава удвои аванса на своите - 2:0.

Осем минути преди края на дербито "Етихад" се изправи на крака, за да изпрати своя любимец Агуеро, който отстъпи мястото си на Вилферд Бони.

В 85-тата минута възпитаниците на Мануел Пелегрини решиха всичко с трети гол. Защитата на Челси не успя да изнесе топката и тя се озова в краката на Фернандиньо, който с мощен изстрел по диагонала матира Бегович - 3:0.

В последната минута Коста уцели гредата на Джо Харт, но това бе всичко, до което "сините" се добраха в тази среща.

"Гражданите" започнаха сезона с победа с 3:0 като гост над Уест Бромич Албиън, докато шампионите изненадващо завършиха наравно 2:2 със Суонси на "Стамфорд Бридж".

Големият отсъстващ за Жозе Моуриньо днес ще е белгийският страж Тибо Куртоа, който в срещата с "лебедите" излезе непредвидено и спъна противников футболист, за което получи червен картон.

Интересна статистика показва, че Челси няма загуба в 27 поредни мача, които са играни в неделя, като именно "небесносините" ги побеждават за последно през 2013.

Мануел Пелегрини ще изведе на "Етихад" вратаря Джо Харт. В защитата ще действат Бакари Саня, капитанът Венсан Компани, Еляким Мангала и Александър Коларов. Серхио Агуеро е единствен в атака, а помощ ще му оказват Яя Туре, Давид Силва и Рахийм Стърлинг. В центъра на терена ще действат Хесус Навас и Фернандиньо.

Жозе Моуриньо ще разчита в днешното дерби на Асмир Бегович на вратата. Пред него ще действат Бранислав Иванович, Гари Кейхил, капитанът Джон Тери и Сезар Аспиликуета. В халфовата линия ще действат Рамирес, Неманя Матич, Вилиан, а Сеск Фабрегас и Еден Азар ще помагат на единствения нападател Диего Коста.