Манчестър Сити размаза Кристъл Палас (ВИДЕО)

В първия мач от 17-и кръг на английската Висша лига отборът на Манчестър Сити победи Кристъл Палас с 3:1 . През миналия сезон шампионите победиха на два пъти „орлите”, а днешната победа бе –7-ма поред за „гражданите”.

С петата си поредна победа "гражданите" се изравниха по точки с лидера Челси, но с по-слаба голова разлика за сега остават на 2-рото място. От своя страна "сините" от Лондон ще могат да върнат преднината си в понеделник, когато гостуват на Стоук Сити.

Кристъл Палас пък продължава с лошите резултати. Тимът няма победа във Вишата лига от 23.11, когато победи Ливърпул с 3:1, но все още е извън зоната на изпадащите с актив от 15 точки.

Треньорът на домакините Мануел Пелегрини започна без изявен централен нападател като на „Етихад”  играеха едновременно 6 полузащници – Яя Туре и Фернандиньо действаха по-близко до защитата, а пред тях Джеймс Милнер и Хесус Навас бяха съответно от ляво и дясно а най-отпред бяха поставени Насри и Давид Силва. На вратата беше подписалият нов договор със Сити – Джо Харт. 4-мата, които започнаха като защитници са Коларов, Мангала, Демикелис и Сабалета.

4128581

От другата страна Нийл Уорнък постави един централен нападател – Фрейзър Кембъл. Зад него бяха Яник Боласие, Джо Ледли, Миле Йединак, Джеймс Макартър и Джо Пънчън. 4-мата защитници пред  вратаря Сперони бяха  Джоел Уорд, Бреде Хангеланд, Скот Дан и Мартин Кели.

През първите 45 минути от мача двата отбора редуваха притежанието на топката и не липсваха опасности пред двете врати. Сити и Кристъл Палас трябва да съжаляват, че не поведоха в резултата. За гостите  най-чистото положение се откри пред Кембъл, който от границата на малкото наказателно поле стреля акробатично, но топката мина в страни от вратата на Харт. Минути преди почивка Пабло Сабалета остана сам срещу Сперони, но изстрелът на аржентинеца мина на сантиметри от страничния стълб.

4128579

Втората част започна с натиск на гражданите, който даде резултат. В 49-тата минута след добри действия на момчетата на Пелегрини, топката стигна до Сабалета, който по страхотен начин намери Силва. Изстрелът на испанеца се отклони след рикошет и прехвърли аржентинския страж на гостите – 1:0.

В 60-тата минута Сити поведе с 2:0, Коларов проби от ляво и центрира по земя в наказателното поле. Силва отново бе на изгодна позиция и от близко разстояние направи Сперони безпомощен.

В 67-тата минута гражданите получиха едно „рамо” от страничния съдия Питър Къркъб, който отмени съвсем редовен гол на Макартър заради засада. На повторението се вижда, че Фернандиньо покрива засадата с повече от един метър.

В 69-тата минута на терена се появи 3-тият най-резултатен играч във Висшата лига за всички времена – Франк Лампард. Халфът замени авторът на двата гола Давид Силва.

Това обаче не беше края на головото шоу. В 81-вата минута Франк Лампард спря атака на Кристъл Палас и подаде на , който подхвана контраатака. Джеймс Милнър получи топката в ляво и намери Яя Туре, нахлуващ на скорост в наказателното поле. От малък ъгъл капитанът на Кот Д’Воар покачи резултата на 3:0.