Манчестър Сити разбит от "чуковете"

Шампионът на Англия Манчестър Сити записа втори пореден мач без победа и за втори път през сезона във Висшата лига бе победен, след като отстъпи с 2:1 при гостуването си на Уест Хям. „Гражданите“ до последно гонеха поне изравнителен втори гол, но неточният мерник на хората в авангарда опропасти атаките, организирани по време на финалния натиск.

В 21-ата минута домакините поведоха в резултата чрез точно попадение на Морган Амалфитано, който се оказа непокрит на правилното място в наказателното поле, за да засече центриране на Енер Валенсия. Голмайсторът на Еквадор от Мондиал 2014 свърши тежката работа при изграждането на атаката, правейки пробив по крилото, след което сервирайки кълбото успоредно на голлинията. Пабло Сабалета и Джо Харт се разминаха с топката, което направи задачата на Амалфитано съвсем лесна – 1:0.

В 75-ата минута Диафра Сако с глава реализира второто попадение за домакините, засичайки центриране отляво на далечна греда на Стюарт Даунинг. Защитниците на Сити увиснаха, а и не покриха Сако, чийто удар бе отразен от Джо Харт, но след като вече топката бе минала голлинията. Технологията за отчитане на гол също потвърди попадението, въпреки че съдиите бяха взели правилното решение, а и телевизионните повторения показаха, че гол има – 2:0.

Секунди преди резултатът да стане по-изразителен в полза на Уест Хям Яя Туре бе разтресъл сглобката на двете греди с красив фалцов удар. Оттам тръгна контраатаката за второто попадение на домакините, но само 120 секунди след гола им Давид Силва върна интригата с великолепен шут от 10-ина метра.

Испанецът получи топката в наказателното поле и по прекрасен начин я насочи неспасяемо в далечния ъгъл на вратаря Адриан, за да намали на 2:1.

В оставащите минути до края играчите на Манчестър Сити подложиха на обсада съперника, но ударите им бяха извън границите на пеналтерията и не притесняваха стража на Уест Хям.

Така след равенството 2:2 като гост на ЦСКА (Москва) в Шампионска лига, Сити отново разочарова феновете си при гостуване, губейки ценни 3 точки в битката за първото място с Челси.

„Гражданите“ остават с актив от 17 пункта – 5 по-малко от „сините“ на Жозе Моуриньо, които в неделя от 18 часа гостуват на Манчестър Юнайтед. Уест Хям доказа качествата си на корав домакин и вече с 16 точки заема четвърта позиция с равен актив със Саутхямптън и 3 пункта повече от Ливърпул, който е с мач по-малко.

4120760

За първи път от сезон 1999/00 „чуковете“ имат пет победи в първите 9 кръга на Висшата лига, а Диафра Сако си заслужи място в историята на клуба, превръщайки се в първия футболист, който бележи попадения в шест поредни появи в игра в първенството.