Манчестър Сити отива на "Уембли"

Отборът на Манчестър Сити на практика си осигури нов финал на "Уембли", след като днес "гражданите" разгромиха с 6:0 гостуващия Уест Хям в първи 1/2-финален двубой за Купата на Лигата.

Испанският национал Алваро Негредо наниза хеттрик за победителите, докато два гола добави и Един Джеко. Веднъж за водения от Мануел Пелегрини състав се разписа и Яя Туре.

Така Манчестър Сити обезмисли реванша на "Ъптън Парк" в Лондон, вече очаквайки съперника си на финала. Един срещу друг във втория 1/2-финал се изправят отборите на Манчестър Юнайтед и Съндърланд. Снощи "черните котки" взеха крехък аванс след 2:1 на своя "Стейдиъм ъф Лайт".

Мениджърът на домакините Мануел Пелегрини ясно показа, че за него участието на финала не е маловажно. Чилиецът заложи на някои от най-добрите си футболисти, като на терена срещу "чуковете" излязоха капитанът Венсан Компани, Яя Туре, Самир Насри, Давид Силва, Един Джеко и Алваро Негредо.

Още до почивката Манчестър Сити вече бе предрешил изхода на срещата, разполагайки с аванс от три чисти гола.

4056212

Още в 12' Алваро Негредо разпечата вратата на гостите. Испанецът засече с едно докосване подаване на Яя Туре и с левия крак прониза сънародника си Адриан за 1:0.

Четиринадесет минути по-късно "Етихад" отново празнуваше, като и този път точен бе Негредо. Юношата на Реал Мадрид оползотвори асистенция на Джеко и заби кълбото в един от горните ъгли на вратата за 2:0.

До почивката "гражданите" направиха резултата и класически. В 40' Яя Туре напредна с топката и необезпокояван стреля по земя, матирайки Адриан за 3:0.

4056210

И през вторите 45 минути Уест Хям бе фигурант на терена, а Манчестър Сити продължи да играе за публиката си.

В 49' Алваро Негредо оформи втория си хеттрик с екипа на Сити. Испанецът се възползва от щастлив рикошет и с левия крак стреля от напълно чиста позиция, насочвайки топката в мрежата за 4:0.

Между 60' и 90' домакините съвсем доубиха своя съперник, като два гола за крайния успех добави Един Джеко. Босненецът откри головата си сметка след час игра, засичайки ниско центриране на Гаел Клиши, а в заключителните минути отново той оформи крайното 6:0 със зрелищен изстрел в горния ъгъл на вратата.