Манчестър Сити и Наполи дебютираха с равенство 1:1 в Шампионската лига

Отборът на Наполи изненада милионерите от Манчестър Сити след като стигна до 1:1 като гост в първа среща от груповата фаза на Шампионската лига.

Двата тима са дебютанти в най-силния футболен турнир, като показаха много красива игра за радост на феновете.

Домакините започнаха силно и имаха надмощие в началото на мача. С пропуски се отчетоха Давид Силва, Серхио Агуеро и Един Джеко. Въпреки това обаче в 17-та минута гредата спаси домакините след като Лавеци финтира Компани и стреля много опасно.

Манчестър Сити отвърна със същото и в 35-та минута след подаване на Агуеро, Яя Туре нацели напречния стълб. Втората част италианците заложиха на най-силното си оръжие, опасните контри. Именно след една такава в 69-та минута Кристиан Маджо изведе Единсон Кавани сам срещу Джо Харт и уругваецът не сбърка за 0:1.

„Гражданите" реагираха като ужилени и само след 4 минути Агуеро уцели гредата. Все пак в 75-та минута Александър Коларов с хубав удар от пряк свободен изравни резултата. Малко след това Джеко можеше да направи обрата пълен, но не уцели вратата.

Така двата тима тръгват с равенство в тази тежка група, след като в другия мач Байерн Мюнхен победи Виляреал като гост с 2:0.