Ман Юн обърна Челси, Моу изнесе лекция на Конте

Манчестър Юнайтед изкова изключително важен и сладък успех в дербито срещу Челси с 2:1. "Червените дяволи" обърнаха своя противник и ликуваха перд препълнения "Олд Трафорд". Жозе Моуриньо пък със сигурност е доволен, че натри носа на своя враг Антонио Конте, макар че двамата демонстрираха затопляне на отношенията.

Уилиан даде авнас на лондончани, но Лукаку и резервата Джеси Лингард забиха попадения и хвърлиха в екстаз червената половина на Манчестър.

"Сините" влязоха в мача по-уверено и още в 4-ата минута Мората нацели напречната греда след уникална атака, при която футболистите си размениха впечатляващи пасове. После обаче Юнайтед започна да изравнява силите и в 28-ата минута Марсиал намери Алексис Санчес в наказателното поле, но чилиецът загуби равновесие и отправи слаб удар.

В 32-ата минута, когато Челси откри чрез Уилиан, който завърши след хубав пас на Азар. Отговорът на Юнайтед не закъсня. В 39-ата минута Лукаку изравни от упор след хубаво подаване от Марсиал - 1:1.

През второто полувреме отново Челси стартира по-добре, като в 60-ата минута Де Хеа спаси хубав удар от фаул на Дани Дринкуотър. В 68-ата минута Лукаку опита по атрактивен начин да отбележи второто си попадение в срещатата, но Куртоа се намеси.

Така се стигна до 75-ата минута, в която Джеси Лингард отбеляза с глава след страхотно центриране на Лукаку - 2:1.

До края на двубоя Челси опита да изравни, но Юнайтед се бранеше много добре и запази своята преднина.

След този успех "червените дяволи" се връщат на втората позиция във временното класиране с актив от 59 пункта, два повече от Ливърпул, който е трети. Челси от своя страна вече е на 5-о място с 53 точки.