Ман Сити започна убедително новия сезон (ВИДЕО)

Отборът на Манчестър Сити даде сериозна заявка, че през този сезон ще бъде сред претендентите за титлата, след като разби Уест Бромич Албиън с 3:0 като гост в мач от първия кръг на Висшата лига.

Другите фаворити се представиха доста неубедително в първия кръг, като Манчестър Юнайтед и Ливърпул постигнаха трудно победи с по 1:0, шампионите Челси направиха домакинско равенство със Суонзи, а Арсенал бе победен у дома от Уест Хем, но "гражданите" бяха категорични в първия си мач.

Още в 9-та минута Яя Туре откри резултата, след като негов удар по земя се отби в краката на Крейг Доусън и излъга вратаря Боаз Майхил.

15 минути по-късно котдивоарският халф удвои след асистенция на Вилфред Бони, а в 59-та минута капитанът Венсан Компани оформи крайното 3:0.

По този начин Сити поведе в класирането след първия кръг на Висшата лига.

West Bromwich Albion 0-3 Manchester City HD...by zidanekrisz