Ман Сити все по-близо до първия си 1/4-финал в Шампионска лига (ВИДЕО)

Манчестър Сити взе важен аванс срещу Динамо (Киев) и след като записа успех с 3:1 като гост на украинците, се доближи изключително много до историческото си първо класиране на четвъртфинал в Шампионска лига.

Въпреки че бяха подчертани фаворити, „гражданите“ играха като много по-класен отбор само през първото полувреме, докато след почивката имаше равнопоставеност на двата тима.

Серхио Агуеро откри резултата в 15-ата минута след чудесно изпълнение на пряк свободен удар от страна на гостите. Най-добрата им атака – в 40-ата – пък доведе до второто попадение в мрежата на Динамо, дело на Давид Силва.

За Агуеро това бе 16-ти гол в последните му 17 мача от Шампионска лига, както и шести, реализиран от последните му 11 удара в турнира. Рахийм Стърлинг асистира за гола на Силва и вече има пръст в цели пет попадения в рамките на четири мача в ШЛ – три гола и две подавания.

В 58-ата минута с помощта на рикошет Витали Буялски намали изоставането на Динамо чрез шут извън наказателното поле. Така „гражданите“ за девети пореден път в ШЛ допуснаха поне едно попадение и остават само с четири сухи мрежи в 35 двубоя от турнира.

Яя Туре направи фрапантен пропуск в 82-ата минута, но в 90-ата се поправи със страхотен гол за крайното 1:3. Така котд'ивоарецът прекрати серия от 730 игрови минути без попадение в Шампионска лига.

По същото време ПСВ (Айндховен) и Атлетико (Мадрид) завършиха наравно 0:0.

Серхио Агуеро откри резултата в 15-ата минута, след като Яя Туре му свали топката с глава при центриране от корнер, а аржентинецът се постара да се промъкне покрай защитниците и с отличен изстрел от пет метра да прати топката в мрежата.

Преди гола нито един от двата тима не можеше да наложи надмощие, като домакините дори бяха леко по-агресивни в предни позиции, но без да притесняват Джо Харт. В следващите минути темпото продължи да не бъде особено високо и без никакви интересни ситуации пред двете врати.

Грешка в средата на терена позволи на Агуеро да подхване опасен пробив през центъра, след което да изведе Яя Туре в наказателнот поле, но диагоналният шут на африканеца бе париран от вратаря.

В 40-ата минута обаче играчите на Сити избухнаха и демонстрираха великолепната си класа, за да се доберат до второ попадение с минимален разход на усилия. Дълго подаване в наказателното поле бе овладяно изящно от Агуеро, който задържа топката и пусна с пета по левия фланг за Рахийм Стърлинг. Последва центриране успоредно на голлинията и Давид Силва на далечната греда се разписа с едно докосване пред опразнената врата.

Динамо сериозно повиши оборотите след почивката и оказа сериозен натиск, който даде позитивно за домакините отражение на резултата в 58-ата минута. Демагой Вида центрира отляво, а Жуниор Мораес (бившият ас на ЦСКА) попречи на Николас Отаменди да изчисти добре топката. От границата на наказателното поле Витали Буялски шутира без подготовка, като рикошет попречи на Джо Харт да реагира - 1:2.

Любопитен факт бе, че в четири от опасните атаки на Сити след почивката завършваха не с удари, а с падания на играчи в наказателното поле. Във всичките ситуации имаше контакт с противник, но явно недостатъчен, че съдията да отсъди дузпа.

В 78-ата минута Динамо направи отлична акция и Буялски от добра позиция можеше да се разпише отново, но Харт направи най-доброто си спасяване в срещата. В 82-ата минута Яя Туре направи най-фрапантния пропуск в мача, след като непокрит фронтално срещу вратата от само три метра не можа да засече центриране на Силва и вместо с глава, стреля с рамо по нескопосан начин в аут.

Туре обаче компенсира в 90-ата минута с изключително красив фалцов изстрел от дистанция, за да фиксира крайното 1:3.