Ман Сити поне временно окупира върха в Англия (ВИДЕО)

Манчестър Сити се завърна на върха в английската Висша лига, макар и реално само за няколко часа, тъй като тепърва предстои да се изиграе дербито от 14-ия кръг в Премиършип между втория Лестър и третия Манчестър Юнайтед.

„Гражданите“ прекратиха серията си от три мача без победа във всички турнири и две поредни поражения в дербита, като спечелиха с 3:1 домакинството си на Саутхамптън. „Небесносините“ си осигуриха ранен аванс от два гола и реагираха отлично на връщането на интригата след почивката с трето попадение.

Кевин де Бройне откри резултата в 9-ата минута след асистенция на Рахийм Стърлинг, а в 20-ата минута Фабиан Делф покачи на 2:0. Шей Лонг се разписа за 2:1 в 49-ата, но Александър Колорав елиминира интригата в 69-ата след подаване на Де Бройне.

„Гражданите“ вече имат 29 точки – 1 повече от Лестър и 2 повече от Манчестър Юнайтед, като Саутхямптън остава с 20 пункта на девета позиция.