Мама миа! Наполи и Интер с чутовно зрелище на "Сан Паоло"

Само няколко дни след като “Сан Паоло“ бе облян в сълзи заради отпадането от Шампионска лига, Наполи зарадва своите фенове с брилянтен успех с 4:2 в невероятното дерби срещу Интер в мач от 16-ия кръг на Серия А.

Първото полувреме на мача беше истинска наслада за очите, след като паднаха цели 5 гола в двете врати. Игуаин зададе тона още в 9', а Камбиасо в 35' неутрализира гола на своя сънародник.

Само в рамките на 3 минути обаче Наполи удари с голове на Мартеенс (39) и Джемайли (42). В добавеното време пък на свой ред Интер успя да се върне в мача, като Нагатомо бе точен в добавеното време.

През втората част зрелището не бе на такова ниво, а в 74' Алварес получи незаслужен червен картон, което позволи на Кайехон само 7 минути по-късно да вкара за крайното 4:2. В добавеното време Пандев пропусна дузпа.

Така Интер продължи да няма победа на „Сан Паоло“ от 1997 година насам, а това беше и първата загуба на тима за сезона като гост.

Двубоят почна повече от отлично за домакините, които установиха контрол на терена. Така се стигна и до 9', в която Нагатомо се опита да изчисти топката, но я прати в краката на Игуаин, който матира Ханданович и даде старт на головия спектакъл.

Последваха много бързи атаки и за двата отбора, като госите на няколко пъти бяха близо до изравняване, но Алварес и Тайдер пропуснаха да реализират. Все пак натискът на „нерадзурите“ даде резултат в 35', когато Гуарин проби отляво и пусна пас към Паласио. Той обаче пропусна, а Камбиасо с мощен удар изравни – 1:1.

Грандът от Милано обаче не успя да се възползва от това, а в следващите минути Наполи удари съперника с най-силното си оръжие – контраатаката.

В 39' прекрасна акция между Игуаин и Джемайли позволи на халфа да намери връхлитащия Мартеенс, който с плътен удар успя да реализира в долния ляв ъгъл на Ханданович. Само 3 минути по-късно двамата размениха ролите си, след като Мартеенс откри абсолютно непокрития Джемайли в наказателното поле, а халфът нямаше проблеми да реализира за 3:1 при втората убийствена контраатака на тима.

Това обаче далеч не беше всичко за полувремето, след като в 45' отново Игуаин беше оставен непокрит отдясно, а той намери Нагатомо на далечната греда. Японецът чукна топката във вратата и сложи край на отличното първо полувреме.

След почивката логично темпото не беше същото, като домакините заложиха на защитата, видимо изморени от тежката поредица от мачове. Интер усети това и момчетата на Валтер Мацари натиснаха здраво своя съперник, като Паласио и Гуарин се отчетоха с отчайващи пропуски в първите 20 минути на втората част.

Най-спорният момент в мача дойде в 74', когато Рики Алварес получи втори жълт картон и въпреки бурните протести трябваше да напусне терена 15 минути преди края на двубоя. Това до голяма степен предреши двубоя, а в 81' нова контраатака на домакините хвана Интер неподготвен.

Мертеенс направи отличен пробив отляво и пусна успореден пас на голлинията към далечната греда, където Кайехон засече безпроблемно и осигури победата на своите – 4:2 за Наполи. В края Пандев беше фаулиран в наказателното поле, но Ханданович спаси дузпата и запази резултата непроменен.