Малката Борусия се развихри срещу Херта

Борусия (Мьонхенгладбах) разби с 3:0 Херта (Берлин) и се изкачи на 5-а позиция в Бундеслигата, което дава право на участие в Лига Европа.

Домакините решиха изхода от този двубой още през първото полувреме, когато нанизаха три топки в рамките на 12 минути. Столичани са на 9-а позиция с 36 точки, на 6 от Борусия (Мьонх). По-рано днес Байерн се промъкна с 2:0 над Майнц и направи крачка към титлата.

Венецуелецът Хуан Аранго откри резултата за Борусия (М) в 28-ата минута с диагонален удар с левия крак извън наказателното поле, като преди това овладя пас от младока Патрик Херман.

Само четири минути по-късно Адриан Рамос си вкара автогол след като Макс Крузе проби почти до аутлинията и макар притиснат от двама противници, успя да върне топката, но Рамос я забоде в собствената си мрежа.

Крайното 3:0 оформи бразилецът Рафаел, който наказа бившите си съотборници от Херта. За Рафаел това е 14-о попадение от началото на сезона и той продължава да се движи в челото на листата при голмайсторите. 17 има Марио Манджукич от Байерн, а един гол по-малко е вкарал Роберт Левандовски от Борусия (Дортмунд).