Малага остава в борбата за топ 4 след късен гол срещу Осасуна (ВИДЕО)

Малага се наложи над Осасуна с 1:0 на своя "Ла Росаледа", а въпреки че домакините бяха по-добрият отбор през целия мач, успехът им дойде в самия край на срещата.

Автор на ценното попадение стана Жулио Баптища в третата минута на продължението и позволи на андалусийци да се изравнят с Валенсия на петото място в класирането.

По-рано днес "прилепите" направиха зрелищно и много драматично 3:3с тима на Мартин Петров - Еспаньол и така, заедно с Малага, събраха по 50 пункта. На точка напред е Реал Сосиедад, който утре среща Райо Вайекано. Осасуна остава на 15-та позиция с 31 точки, на три от опасната зона.

През седмицата Малага отпадна от Шампионската лига от Борусия Дортмунд по много драматичен начин, но успехът днес по всяка вероятност ще помогне на Мануел Пелегрини и неговите футболисти да се отърсят от психологическото напрежение.

През първото полувреме Малага бе тимът, пред който се откриха по-добрите възможности за гол. Още във втората минута Игнасио Камачо намери Жулио Баптища пред наказателното поле, но ударът на бразилецът бе спасен от Андрес Фернандес. Секунди след това и Хоакин пробва мерника си, но стреля встрани от вратата.

Първото положение пред вратата на Вили Кабайеро пък дойде в 9-та минута, когато Емилиано Арментерос центрира от корнер, а Алехандро Арибас с глава стреля вдясно от врата на Малага.

Последваха пропуски на Хавиер Савиола и Хоакин за Малага и Алваро Сехудо за тима на Хосе Луис Мендилибар, за да дойде 33-та минута, когато домакините нацелиха и греда. Мануел Итура намери Савиола и той шутира от около 8-9 метра, но десния страничен стълб се оказа най-верен помощник за стража на Осасуна.

В края на полувремето андалусийци имаха и претенции за дузпа, след като Савиола се строполи в наказателното поле при едно центриране, но реферът сметна, че нарушение на правилата няма и първата част завърши без голове.

През втората част гостите опитаха да изравнят играта, но отново по-активни бяха играчите на Мануел Пелегрини. Полувремето отново започна със спасяване от Андрес Фернандес на шут на Жулио Баптища, който бе намерен добре от Хоакин. В 65-та минута пък дойде единствената по-сериозна възможност за гол на памплонци. Емилиано Арментерос получи топката от Кике Сола и пробва изстрел от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

Домакините продължиха да атакуват и точно, когато изглеждаше, че точките ще бъдат поделени падна победния гол. В последната минута на даденото от съдията продължение Малга получи правото да изпълни фаул. Игнасио Камачо изсипа топката в наказателното поле на противника, там трима играчи на Осасуна не можаха да я изчистят и кълбото стигна до непокрития Жулио Баптища в центъра на пеналта. Бразилецъте не се поколеба и веднага я прати в мрежата на Фернандес, осигурявайки инфарктния успех на своя тим.

Malaga - Osasuna 1-0, Baptista Goal, 13.04.2013.by dm_514b3a807e785