Малага не се предаде за обрат срещу Севиля

снимка: Guliver/Getty Images

Малага спечели с 3:2 дербито между двата тима от Андалусия в последния двубой от Примера дивисион за тази вечер.

Срещата бе изключително драматична и интересна, а резултатът на няколко пъти търпеше обрати.

Първи напред в резултата излязоха гостите, след като Дуда бе точен от дузпа в 31-а минута. 60 секунди по-рано именно голмайстора беше съборен в наказателното поле от Коке и реферът посочи бялата точка.

През първото полувреме домакините бяха по-добрият тим на "Ла Росаледа" и голът разлика бе най-малкото, с което гостите можеха да се оттеглят на почивката.

Футболистите на Унай Емери обаче излязоха коренно променени през втората част и бързо стигнаха до обрат.  Още в 49-а минута Висенте Ибора намери Карлос Бака в наказателното поле и с удар с десния крак нападателят изравни.

Добрата игра на гостите продължи и в 66-а минута Иван Ракитич центрира от фаул, а Карлос Бака с глава изведе Севиля напред за 2:1.

Обратът вдъхна сили на гостите и в следващите минути те бяха тимът, който диктуваше темпото. Изглеждаше, че за Малага всичко е загубено, когато в 77-а минута равенството отново бе възстановено. Мунаир Ел Хамдауи центрира в наказателното поле, няколко футболисти се разминаха с топката, за да стигне тя до Саумел, който с плътен удар от около 12 метра реализира за 2:2.

След този гол отбраната на Севиля като че изпадна в паника и това доведе до трето попадение за домакините. В 83-а минута Пабло Перес центрира към непокрития Дуда и той от границата на вратарското поле, макар и от малък ъгъл, нямаше проблеми да донесе трите точки на Малага.

С тях тимът на Бернд Шустер се изкачи на 13-о място с актив от 24 точки. Севиля остава на седмото място с 31 пункта, но вече има само 3 пред осмия Валенсия, който днес хвърли сензацията, побеждавайки Барселона.