Макриев блести с нов гол и асистенция в Израел

Българският нападател Димитър Макриев продължава да вкарва гол след гол в израелското първенство.

Снощи той се превърна в герой за своя Ашдод, след като донесе успеха на тима над Бейтар Йерусалим с 2:1.

Българинът асистира в 18-та минута на Давид Ревиво, който откри резултата в срещата. Малко по-късно самият той удвои преднината на своите.

Гостите суспяха да върнат едно попадение в 75-ата минута, когато се разписа Леви.

Макриев вече има три попадения от два мача в Израел. Той се разписа два пъти при повторния си дебют с екипа на Ашдод в двубоя с Бней Сахин. Тогава тимът на Макриев спечели с 3:1 като гост.

Целта, която нападателят си е поставил е 20 попадения.

След успеха Ашдод събра пълен актив от 9 точки и оглави в класирането в първенството на Израел преди оставащите двубои от кръга.

Шанс да го изравнят по точки имат още три отбора - Апоел Ирони (Кирят Шмона), Апоел (Тел Авив) и Макаби (Тел Авив).