Македония удари България, Вутов с почетен гол

Юношеският национален отбор по футбол на България до 19 години загуби с 1:3 от Македония в контролен мач.

Срещата се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград, а Гостите от Македония поведоха набързо с два гола на Ясир Асани и Кире Марковски в 17-ата и 22-ата минута след грешки в българската защита.

Младите "лъвчета" имаха възможност да променят негативния резултат до почивката, но вратарят на македонския тим Игор Алексовски имаше отлични изяви и спаси опасни удари.

През втората част възпитаниците на старши треньора Александър Димитров успяха да намалят за 1:2 с гол на Антонио Вутов в 59 минута. За повече обаче силите не им стигнаха.

В 85 минута нова груба грешка в българската защита позволи на Християн Костовски да вкара нов гол, прехвърляйки нашият страж и оформяйки крайното 1:3.