Магат започна с хикс начело на Волфсбург срещу Щутгарт

снимка: schalke04.de

Отборът на Волфсбург не успя да победи тима на Щутгарт в повторния дебют на Феликс Магат начело на "вълците". Като гост, тимът водеше с 1:0 през почти целия мач на "швабите" с гол на Графите, но допусна изравняване в последните секунди, когато Нийдермайер донесе точката на домакините.

След силни начални минути и за двата отбора, резултатът бе открит 5 минути преди почивката. Хасебе центрира в наказателното поле почти от флагчето за изпълнение на корнер към Графите. Бразилският нападател на Волфсбург се пребори с Нийдермайер за топката и я прати точно под гредата на вратата, пазена от Свен Улрайх. При този резултат завърши и първото полувреме.

Вторите 45 минути бяха по-добри за домакините. Те обаче стигнаха до изравняване едва в добавеното от съдията време след пълните 90 минути. Кристиан Гентнер от средната линия прати топката в малкото наказателно поле пред вратата на Волфсбург, където Нийдермайер бе най-съобразителен и спаси точката за своя отбор.

Така Волфсбург остава на предпоследното 17-о място в класирането с 27 точки след 27 изиграни кръга в Бундеслигата. Щутгарт пък е малко по-напред- на 15-о място с 29 пункта в своя актив.